Évek óta tartok interaktívtáblás foglalkozásokat. A gyerekek nagyon szeretik. Hogy is ne tennék, hiszem számítógéppel játszhatnak az órán. Legálisan, tervezetten, fejlesztő és szórakoztató céllal együttesen.
Sokszor beszélgetek erről a szülőkkel a munkám során. A mai generáció már nem egérrel, tablettel a kezében születik. Egészen kicsi gyerekek is már bámulatosan gyorsan és könnyedén kezelik az érintőképernyős telefont és más eszközöket.
Nem tudjuk (és véleményem szerint nem is szabad) teljesen elzárni őket ettől. A világban amelyben felnőnek és boldogulniuk kell sokszor találkoznak majd sorszámot osztó érintőképernyős automatával, csekkbefizetővel, mérleggel és egyéb masinákkal ... Várakozás közben sokszor látok a szülő telefonján játszó gyerekeket. Miért is ne tennék, hiszen játszani jó dolog, és az idő is gyorsabban repül.
Igen ám, de mit kínáljunk a gyerkőcnek, ha azt szeretnénk, hogy ne csak "zombikat lőjön halomra"?
A blogot is ez az igény hívta életre, a szülők kérései, hogy osszam meg velük az órákon használt játékok címét, mert a gyerkőc otthon is emlegeti őket.
Mi ebben az újdonság ? A tematikus játékgyűjteményes oldalakat bárki felkeresheti. De honnan tudjuk mit válasszunk, melyik játék milyen, hogyan működik és mire való ?
Ide a blogba naponta egy új játékot tervezek feltenni, bemutatni. A link közlése mellett le fogom írni, hogyan működik, mire használom, mely területeket fejleszti, dolgoztatja, melyik korosztálynak ajánlom.
A blogomba bekerülő játékok többszörösen kipróbáltak gyerekekkel,
régóta használom, jól ismerem és hasznosnak, fejlesztő jellegűnek tartom
őket.
A hasznuk kettős, játszanak és okosodnak egyszerre.
A mértéket persze nem árt ebben az esetben is megtartani.
Okosodj játszva, játssz okosodva ! Érezd jól magad a blogomon!
A hozzászólásokat, élményeket, véleményeket szívesen olvasom.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése